KURUMSAL HAREKET EĞİTİMİ ve ŞİRKETLER İÇİN PİLATES

Daha Sağlıklı Çalışanlar İçin Kurumsal Hareket Eğitimi

Hızla dönen dünyaya ayak uydurmaya çalışan tüm şirketler ve bu şirketlerin değerli çalışanları sizleri tabi ki unutmadık. Özellikle masa başında çalışan personel basta olmak üzere düzenli bir egzersiz hayatı olmayan tüm şirket çalışanları hareketsizlik kaynaklı çeşitli sağlık problemleri yaşamaktadır. Bunun önüne geçmek isterseniz daha sağlıklı çalışanlar için kurumsal hareket eğitimi programlarımıza katılabilirsiniz. Şirketler için pilates programlarımız ile tüm sağlık sorunlarına çözüm olmak ya da önüne geçmek ve çalışanların performansları arttırmak adına hem şirket merkezlerinde hem de stüdyomuzda özel programlar eşliğinde hizmet vermekteyiz.

Hem çalışanlarınızın hem de şirketinizin başarısına katkıda bulunacak bu eşsiz deneyim için lütfen bizimle iletişime geçin.

Şirketler İçin Pilates Neden Önemlidir?

Sürekli oturarak iş yapan kişiler, hareketsiz kalmaktan dolayı bazı problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Hareketsizlikten dolayı zamanla eklem ve omurga ağrıları oluşmaya başlar. Özellikle sırt bölgesi, bel ve boyun kısmında eklem ağrıları oluştuğunda çalışanın hayat standardı ve dolayısı ile  iş verimi düşmeye başlar.

Şirketler, artık çalışanlarından daha iyi verim alabilmek, çalışan performansını yükseltebilmek için kurumsal hareket eğitimi yani şirketler için pilates programlarından yararlanmaktadır. Şirket çalışanları için özel olarak hazırlanan programlarımız eşliğinde hem hareket farkındalığına kavuşabilir hem de doğru nefes alıp verme egzersizleri ile stres kaynaklı sıkıntıları da daha rahat göğüsleyebilirsiniz.

Pilates Yapmak Neden Gereklidir?

Çalışan tüm kadın ve erkekler için vücudun hareketlenmesi, daha esnek olması, eklem ve kaslarda oluşabilecek türlü sorunlara karşı pilates yapmak oldukça önemli olmaya başlamıştır.

Özellikle fiziksel rahatsızlıkların sonrasında yardımcı tedavi amaçlı uygulanabilen pilates programları, konusunda uzman eğitmenler eşliğinde yapılmalıdır.

Kurumlarda da gittikçe yaygınlaşmaya başlayan pilates, masa başı çalışanlarının beden sağlığı için de ciddi bir potansiyel yaratmaya başlamıştır. Hareketsizlikten kaynaklanan sağlık sorunlarının önüne geçmek, çalışanların performanslarında artış yaşanmasını sağlamak için hem şirketler bünyesinde hem de özel olarak hazırlanmış stüdyolarımızda, çalışanlar için hazırlanan özel programlara katılabilirsiniz.

Şirketler için Pilates Nasıl Yapılır?

Özellikle masabaşı işler yapan şirket çalışanlarının, çoğu zaman hareketsizlikten dolayı performansları düşmekte ve bu iş gücü kayıpları yaşanmaktadır. Sağlık sıkıntısı yaşayan personeller ve durumdan hoşnut olmayan şirket yöneticileri, çalışanlarının sağlığı ve iş performansının yükselmesi çözüm arayışına girmektedir. Daha sağlıklı çalışanlar için kurumsal hareket eğitimimiz şirketler için harika bir verimlilik arttırıcı olacaktır.

Eğitmenlerimiz, gerektiğinde şirket bünyesinde hazırlanan özel stüdyolarda eğitimlere devam etmekte ya da isteğe bağlı olarak Corelab Pilates Stüdyomuzda kendileri için hazırlanan özel eğitim programlarına katılabilmektedir.

Aletli Pilates Çeşitleri Hangileridir?

Daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak, vücudun temel hareket ihtiyacını karşılamak için bazı egzersizlerden yararlanılır. Bu egzersizlerden bir tanesi de artık birçok insanın gündeminde olan pilatestir. Aletli pilates uygulamaları ile hem daha fit görünebilir hem de sağlıklı ve daha esnek hareketlere sahip bir vücuda sahip olunabilir.

 • Reformer Pilates
 • Barrel Pilates
 • Cadillac Pilates
 • Chair Pilates
 • Tower Reformer Pilates
 • Trapaze Table Pilates
 • Boody Bare Pilates
 • Air Pilates

Aletli pilates ile normal pilates arasında bazı farklar bulunur. Normal pilates, mat kullanımı ile gerçekleştirilirken, aletli pilates, birçok farklı alet kullanılarak vücudun daha esnek bir yapıya kavuşmasını sağlar. Bir nevi vücut terapisi olarak da adlandırılan pilates, ülkemizde de en çok rağbet gören spor egzersizleri arasında yerini almaktadır.

Reformer Pilates Faydaları Nelerdir?

Günlük yaşantının dışında artık şirketler bazında da birçok kurum, daha sağlıklı çalışanlar kurumsal hareket eğitimi programlarından yararlanmaya başlamıştır. Bu programlar içinde çalışanların daha zinde, daha esnek, daha performanslı olması için reformer pilates ve diğer pilates çeşitlerinden yararlanması sağlanmaktadır.

Şirketler için pilates uygulamalarında gerektiğinde grup bazında uygulamalar yapılabildiği gibi, kişiye özel birebir pilates uygulamaları da konusunda uzman eğitmenlerimiz eşliğinde verilmektedir.

Pilates çeşitleri içinde bulunan reformer pilates, kişiye birçok faydalar sağlamaktadır:

 • Reformer pilates ile vücut güç ve direnç kazanır.
 • Vücudun esnekliği artar.
 • Omurga ve duruş bozukluğu düzelmeye başlar.
 • Nefes alıp vermeler düzene girer.
 • Kas gelişimi daha sağlıklı oluşmaya başlar.
 • Vücut dengesi sağlanır.

Kişinin vücut dengesi sağlandıkça, kas gelişimi düzgün şekilde gerçekleştiğinde vücudundaki değişimlerin farkına vararak daha mutlu olmaya başlar.

Reformer pilatese başlamak için kurumumuza üye olabilir ve profesyonel eğitmenlerimizin eşliğinde size en uygun olan reformer pilates uygulamalarına başlayabilirsiniz.

Kaç Çeşit Reformer Pilates Egzersizi Yapılabilir?

Konusunda uzman eğitmenler eşliğinde yapılması gereken Reformer Pilates, ilk zamanlarda rehabilitasyon amacıyla yapılmaya başlansa da zamanla vücudu tamamen kontrol altına alabilmek adına birçok farklı şekilde egzersiz yapılmasına olanak tanımaktadır.

Reformer pilates egzersizlerini yaparken Allegro tipi reformer pilates aleti kullanılarak binden fazla pilates hareketi yapılabilmektedir. Bunun yanında chair, cadillac, barrel pilates çeşitlerinde kullanılan aletler de yardımcı aletler olarak kullanılabilir.

Birçok kişi pilatesi sadece sıkı bir vücuda ve daha zayıf olmaya göre yapmaktadır. Ancak pilatesin bundan daha fazla yararları olduğu unutulmamalı ve vücudun her bir noktasına ayrı etkileri olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ladder Barrel Pilates Vücutta Nereye Etki Eder?

Omurgasında bozukluk olan kişiler, Ladder Barrel Pilates uygulamalarından yararlanarak, omurga bozukluklarının tedavi edilmesini sağlayabilir. Bunun için ilk olarak vücuda esneklik kazandırmak için gerekli olan aletli çalışma sistemini bilmek gerekir. Bu pilates türünün yapılabilmesi için profesyonel eğitimcilerden destek alınmalıdır.

Duruş bozukluğunu düzeltmek, omurganın eğriliğini yok etmek için birebir olan bu pilates türünü, özel olarak hazırlanmış stüdyolarımızda, profesyonel eğitimcilerimiz eşliğinde alabilirsiniz.

Çalışma hayatında birçok kişi, duruş bozukluğu, yanlış nefes alıp verme, vücuttaki eklem ve kas ağrılarından şikâyet etmektedir. Bu şikâyetler ise çoğunlukla iş hayatında olan insanların sürekli masa başında çalışması ve vücudu hareketsiz bırakmasından kaynaklanmaktadır.

Daha sağlıklı çalışanlar için kurumsal hareket eğitimi verilen şirketler için pilates programlarımızda, Ladder Barrel Pilates uygulamasında kullanılan aletin yüksekliği kişinin boyuna göre ayarlanabilen merdiven gövdesine sahiptir. Konusunda uzman eğitimcilerimiz eşliğinde, herhangi bir sakatlanmaya mahal vermeden, size en uygun Ladder Barrel Pilates programlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Cadillac Pilates Egzersizleri Nelerdir?

Cadillac Pilates, eskiden yaralı askerleri yataktan kaldırmak amacıyla kullanılan bir yöntem olarak günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde ise daha sağlıklı bir duruşa, vücutta oluşan hareketsizliği önlemek adına 70’in üzerinde hareket yapılabilecek bir hale gelmiştir.

 • Cadillac Pilates temel olarak karın kasları üzerinde etkilidir.
 • Cadillac Pilates ile tüm kaslar uzayarak vücudun esnekliği artırılır.
 • Omur ve sırt bölgesi güçlenmeye başlar.
 • Vücuttaki gerginlik, yatma, asılma, ayakta yapılan hareketler sayesinde atılmaya başlar.

Şirketler için özel olarak geliştirilebilen Cadillac Pilates, kurumsal hareket eğitimimiz sırasında oldukça yararlar sağlamaktadır. Vücudun daha esneklik kazanmasının yanında, duruş bozukluklarını da gidererek kişinin daha sağlıklı bir vücut yapısına sahip olması sağlanmaktadır. Uzman ekibimiz, şirket çalışanlarına gerek kurum içinde gerekse özel stüdyolarımızda hazırlanacak kişiye özel programlar sayesinde, daha esnek ve zinde bir vücuda kavuşabilir.

Pilates Egzersizleri Hangi Prensiplere Göre Yapılır?

Hem kurum çalışanları hem de bireysel olarak yapılabilen pilates egzersizleri, bazı prensiplerini bilerek doğru şekilde yapılması gereken bir spor egzersizi türüdür. Bunun için uzmanlık almış profesyonel eğitimcilerimizden yararlanabilirsiniz.

 • Konsantrasyon Prensibi
 • Kontrol Prensibi
 • Merkezleme Prensibi
 • Akıcı Harekete Prensibi
 • Kesinlik Prensibi
 • Nefes Prensibi

Pilates egzersizleri uygulanırken ilk olarak kişinin konsantrasyonunun tam olması gerekir. Yani, pilates uygulayan kişi hareketlere yoğunlaşmalı, vücuttaki uyumluluk halinin kazandırılması, kaslarının hangilerinin kullanılıp kullanılmadığına bakılmalıdır.

Pilates uygulamalarında kontrol prensibi en önemli konulardan biridir. Kontrol prensibi, bedeni kontrol altına almak, olabilecek sakatlanmaları önlemek için gerekir. Hareketlerin akıcılığını sağlamak için her hareket vücudun her noktasına iletilecek şekilde uygulanmalı ve duraklama yapılmamalıdır.

Pilates uygulamalarında nefes alıp vermek, doğru şekilde diyaframı kullanmak, önemlidir. Nefesin tamamen içe alınıp dışarıya verilmesinde üfleme tekniği kullanılmalı ve nefes tamamen boşaltılmalıdır.

Deneyimli eğitmenlerimiz gerek bireysel pilates gerekse grup pilates uygulamalarında, kişiye en uygun programı bularak bu uygulama üzerinden kişilere eğitim vermektedir.Neden Kurumsal Hareket Eğitimi ?


Özellikle şirketlerin masa başı çalışanlarının hareketsizlik kaynaklı problemlerine çözüm olur.


Çalışanlara beden farkındalığı , hareket farkındalığı ve doğru nefes alma farkındalığı kazandırır.


Hareketsizlik kaynaklı eklem ve omurga ağrıları ve hastalıklarının oluşmasını engelleyerek çalışan memnuniyeti ve iş verimini arttırır.


Sırt ,bel,boyun ve eklem ağrılarını hafifletir.


Çalışanlardaki takım olarak hareket etme bilincini arttırır.Ofiste Pilates


NEDEN CORELAB PİLATES?


Güleryüzlü, donanımlı ve profesyonel ekibimizle sizlere İstanbul’un en merkezi noktalarından Mecidiyeköy’de hizmet vermekteyiz. Sizleri sıcak ve kaliteli bir ortamda günlük yaşamın stresinden uzaklaşıp egzersiz yapmaya ve Pilates dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz. Aletli Pilates yaparak daha sağlıklı ve zinde olmak için kendinizi güvenle teslim edebileceğiniz bir stüdyo arayışı içerisindeyseniz sizi CoreLab Pilates Studio’ya bekliyoruz.


ULAŞIM KOLAYLIĞI

İstanbul yoğunluğunda aletli pilates stüdyomuza ulaşımınızı kolaylaştırmak için Mecidiyeköy Merkezde ,metro ve metrobüs duraklarına çok yakın bir noktada hizmet vermekteyiz.

EĞİTMEN KALİTESİ

Tüm eğitmenlerimiz spor akademisi mezunu ve gerekli uzmanlıkları içeren sertifikalara sahiptir. Sağlığınızı emanet ettiğiniz stüdyomuz siz değerli üyeleri ile bu sertifikaları paylaşmaktadır.

SONUÇ GARANTİSİ

Yetkin eğitmenlerimiz ile haftada en az 2 gün düzenli çalıştığınız taktirde 20 ders sonunda sonuç garantisi vermekteyiz.

WhatsApp