PİLATES EKİPMAN SATIŞI

20.yüzyılın başlarında Joseph Hubert Pilates tarafından oluşturulan pilates bugün oldukça yaygınlaşan ve popülerleşen bir egzersiz sistemidir. Ülkemizde daha çok kadınlarla birlikte tanınan ve yaygınlaşmaya başlayan pilates öncelikle bir zayıflama tekniği olarak görülmüştür. Ancak bundan çok daha fazlası olan pilates artık günümüzde değeri daha çok anlaşılan bir egzersiz olmaya başlamıştır. Çocuklardan yaşlılara, gençlerden hamilelere her yaştan ve her cinsiyetten insanın hayatının bir parçası haline gelen pilates daha sağlıklı bir beden ve daha sağlıklı bir zihinsel yaşamın kapılarını açmaktadır.

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan pilates stüdyoları ile tanınırlığı daha da artan pilates bugün birçok insanın evinde dahi yapabildiği bir yaşam biçimine dönüşmüş durumda. Siz de CoreLab Pilates stüdyosunda alanında eğitimli ve profesyonel eğitmen kadrosu ile pilates egzersizlerinizi yapabilir ve hayatınıza yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca stüdyomuzda egzersizleriniz için gerekli olan tüm pilates ekipmanlarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ekipmanlara CoreLab güvencesiyle ulaşabilirsiniz.

Pilates Çemberi

Pilates egzersizleri içerisinde kullanılan ekipmanlardan birisi pilates çemberidir. Pilates çemberi; yanlarından iki tutacak kısmı olan bir çemberdir. Bu çember ile bedenin üst kısımlarını yoğun bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Üst beden çalışmalarınız için çok çabuk sonuç almayı sağlayan pilates çemberinin temel olarak 3 temel faydası vardır. Bunlar:

  • Gövde, bel ve bacaklar için farklı egzersizler yardımıyla kaslarınızı derinlemesine çalıştırabilirsiniz. Yaylı direnç sistemi ile etkili bir çalışma olanağı sunan pilates çemberi bedeninizde hedeflenen bölgelerde direnç kazandırırken bölgenin incelmesini sağlar.
  • Pilates çemberi ile yapacağınız egzersizlerde hiçbir şekilde zorlanmadan ince ve fit bir bedene sahip olabilirsiniz.
  • Pilates çemberi ile basit ve çeşitli sayısız egzersiz üretebilirsiniz. Çalışma yapmak istediğiniz bölgeye yönelik olarak birbirinden farklı çok sayıda hareket yapabilmek mümkündür.     

Pilates Topu

Vücudun güçlenmesi ve form kazanması amacıyla kullanılan pilates topları, genel olarak pelvis, abdominal ve sırt bölgesi çekirdek kaslarını çalıştırarak güçlendiren büyük elastik toplardır. Pilate topu ile yapılabilecek hareketler birçok duruş bozukluğu rahatsızlığını giderebildiği gibi ayrıca motor becerileri geliştirmek amacıyla da kullanılmaktadır. Kişinin boy ölçüsüne farklı ebatlarda pilates topu seçmesi gerekmektedir. Size en uygun pilates topu seçiminizi CoreLab Pilates eğitmenleri ile birlikte gerçekleştirebilir ya da sitemizin pilates ekipman satışı bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Pilates Lastiği

Elastikiyeti oldukça güçlü ve dirençli bir yapıya sahip olan pilates bantları sahip oldukları renklere göre farklı direnç güçlerine ve sertliğe sahiptir. Sarı tonları daha hafif bir dirence sahipken siyah renkli lastikler en yüksek dirence sahip olan pilates lastikleridir. Orta segment sertlikte ise yeşil, kırmızı ve mavi renkli pilates lastikleri bulunmaktadır. Kol, omuz, kanat çalışmalarının yanı sıra bacak egzersizlerinin de yapılabildiği pilates lastiği pilates egzersizlerinin birçoğunda kullanılan en önemli pilates ekipmanlarından birisidir. Bedeninizin hazır olduğu ve zorlanmadan kullanabileceğiniz pilates lastiği için sitemizin pilates ekipman satışı bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Pilates Kıyafetleri

Pilates yaparken zihnin ve bedenin tam bir uyumu ve konsantrasyona sahip olması oldukça önemlidir. Başarılı bir pilates çalışması için sizi rahatsız edecek olan her türlü çevresel faktörden kaçınarak tamamen bedeninize ve kendinize odaklanmanız gerekmektedir. Bu noktada kıyafet seçiminiz de bir o kadar önemlidir. Pilates yaparken giyeceğiniz kıyafetler sizin egzersizlere odaklanmanızı etkileyecek bir rahatsızlık vermemelidir.

Genel olarak pilateste bol kıyafetler yerine vücuda oturan kıyafetler tercih edilmelidir. Çünkü bol kıyafetlerde hem sizin hem de eğitmeninizin egzersizi yapış şeklinizi ayrıntılarıyla görüp değerlendirme şansı olmayacaktır. Dolayısıyla vücuda yapışan tayt ya da kapri ve pilates atleti giymeniz hareketlerinizin kontrolünü ve gözlemini kolaylaştıracaktır. Pilates kıyafetleri satışı konusunda araştırma yapmak için CoreLab Pilates kıyafetlerini inceleyebilirsiniz.

Pilates Çorabı

Pilates çıplak ayakla da yapılabilecek olsa da özellikle spor salonlarında eğitmeniniz matta ayaklarınızın kaymaması ve hareketi daha sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz için pilates çorabı giymenizi önerecektir. Bunun için özel olarak tasarlanan ve hareketler esnasında kaymayı engelleyen altında kauçuk bantlar olan çoraplar tercih edilmelidir.

Pilates yapmak için ihtiyacınız olan her şey pilates ekipman satışı kategorimizde hem de çok yakında!WhatsApp